SMBJ8.5CA-TR
TVS - Diodes
Manufacturer No:
SMBJ8.5CA-TR
Manufacture:
STMicroelectronics
Datasheet:
SMBJ8.5CA-TR
Description:
TVS DIODE 8.5V 19.5V SMB
In Stock
558 pcs On sales
Product Parameter
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
41.7A
Base Part Number
SMBJ
Power - Peak Pulse
600W
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power Line Protection
No
Bidirectional Channels
Series
SMBJ, TRANSIL™
Supplier Device Package
SMB (DO-214AA)
Voltage - Breakdown (Min)
9.4V
Part Status
Active
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
19.5V
Applications
General Purpose
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
8.5V
Company Profile
SMBJ8.5CA-TR Relevant information
SMBJ10
SMBJ10
TVS DIODE 10V 17.85V DO214AA