SM15T33CA
TVS - Diodes
Manufacturer No:
SM15T33CA
Manufacture:
STMicroelectronics
Package:
DO-214AB, SMC
Datasheet:
SM15T33CA
Description:
TVS DIODE 28.2V 59V SMC
In Stock
1324 pcs On sales
Product Parameter
Bidirectional Channels
1
Type
Zener
Capacitance @ Frequency
Series
SM15T, TRANSIL™
Supplier Device Package
SMC
Packaging
Digi-Reel®
Voltage - Breakdown (Min)
31.4V
Part Status
Active
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
59V
Applications
General Purpose
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
28.2V
Mounting Type
Surface Mount
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
169A (8/20µs)
Package / Case
DO-214AB, SMC
Base Part Number
SM15T
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)