RNCF0805TKY100R
Chip Resistor - Surface Mount
Manufacturer No:
RNCF0805TKY100R
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
RNCF0805TKY100R
Description:
RES 100 OHM 0.01% 1/8W 0805
In Stock
14434 pcs On sales
Supplier Device Package
0805
Tolerance
±0.01%
Temperature Coefficient
±5ppm/°C
Resistance
100 Ohms
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C