RAVF104DJT7R50
Resistor Networks, Arrays
Manufacturer No:
RAVF104DJT7R50
Package:
0804, Convex, Long Side Terminals
Datasheet:
RAVF104DJT7R50
Description:
RES ARRAY 4 RES 7.5 OHM 0804
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Temperature Coefficient
±300ppm/°C
Number of Pins
8
Package / Case
Size / Dimension
0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Power Per Element
62.5mW