RAVF102DJT4K70
Resistor Networks, Arrays
Manufacturer No:
RAVF102DJT4K70
Package:
0404 (1010 Metric), Convex
Datasheet:
RAVF102DJT4K70
Description:
RES ARRAY 2 RES 4.7K OHM 0404
In Stock
19783 pcs On sales
Product Parameter
Size / Dimension
0.039" L x 0.039" W (1.00mm x 1.00mm)
Power Per Element
62.5mW
Resistance (Ohms)
4.7k
Series
RAVF
Number of Resistors
2
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.018" (0.45mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Temperature Coefficient
±200ppm/°C