RAVF102DJT15R0
Resistor Networks, Arrays
Manufacturer No:
RAVF102DJT15R0
Manufacture:
Stackpole Electronics, Inc.
Package:
0404 (1010 Metric), Convex
Datasheet:
RAVF102DJT15R0
Description:
RES ARRAY 2 RES 15 OHM 0404
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Applications
Automotive AEC-Q200
Resistor Matching Ratio
Circuit Type
Isolated
Supplier Device Package
Mounting Type
Surface Mount
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Number of Pins
4
Package / Case
0404 (1010 Metric), Convex
Size / Dimension
0.039" L x 0.039" W (1.00mm x 1.00mm)
Power Per Element
62.5mW
Resistance (Ohms)
15
Series
RAVF
Number of Resistors
2
Packaging
Cut Tape (CT)
Resistor-Ratio-Drift
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.018" (0.45mm)