SIT5711AICKX-33E-10.000000F
Oscillators
Manufacturer No:
SIT5711AICKX-33E-10.000000F
Manufacture:
SiTime
Package:
10-SMD, No Lead
Datasheet:
SIT5711AICKX-33E-10.000000F
Description:
OSC LVCMOS 10.0MHZ
Part Status
Active
Current - Supply (Disable) (Max)
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
MEMS
Package / Case
10-SMD, No Lead
Size / Dimension
0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Voltage - Supply
3.3V
Type
OCXO
Frequency Stability
±8ppb
Output
Clipped Sine Wave
Height - Seated (Max)
0.247" (6.28mm)
Series
SiT5711A
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Ratings
Current - Supply (Max)
Function
Enable/Disable
Absolute Pull Range (APR)
Frequency
10MHz