531AA156M250DG
Oscillators
Manufacturer No:
531AA156M250DG
Manufacture:
Silicon Labs
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
531AA156M250DG
Description:
XTAL OSC XO 156.2500MHZ LVPECL
In Stock
55 pcs On sales
Product Parameter
Function
Enable/Disable
Current - Supply (Max)
121mA
Frequency
156.25MHz
Absolute Pull Range (APR)
Packaging
Strip
Spread Spectrum Bandwidth
Part Status
Active
Current - Supply (Disable) (Max)
75mA
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Crystal
Package / Case
6-SMD, No Lead
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Type
XO (Standard)
Voltage - Supply
3.3V
Output
LVPECL
Frequency Stability
±50ppm
Series
Si531
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)
Ratings
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C