530FB100M000DG
Oscillators
Manufacturer No:
530FB100M000DG
Manufacture:
Silicon Labs
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
530FB100M000DG
Description:
XTAL OSC XO 100.0000MHZ LVDS SMD
In Stock
14 pcs On sales
Product Parameter
Package / Case
6-SMD, No Lead
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Type
XO (Standard)
Voltage - Supply
2.5V
Output
LVDS
Frequency Stability
±20ppm
Series
Si530
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)
Ratings
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Function
Enable/Disable
Current - Supply (Max)
98mA
Frequency
100MHz
Absolute Pull Range (APR)
Packaging
Strip
Spread Spectrum Bandwidth
Part Status
Active
Current - Supply (Disable) (Max)
75mA