511FBA100M000BAG
Oscillators
Manufacturer No:
511FBA100M000BAG
Datasheet:
511FBA100M000BAG
Description:
XTAL OSC XO 100.0000MHZ LVDS SMD
In Stock
23 pcs On sales
Current - Supply (Max)
23mA
Frequency
100MHz
Current - Supply (Disable) (Max)
18mA
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Crystal
Package / Case
6-SMD, No Lead
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Voltage - Supply
2.5V
Frequency Stability
±25ppm
Height - Seated (Max)
0.050" (1.28mm)
Ratings
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C