511DBA100M000AAG
Oscillators
Manufacturer No:
511DBA100M000AAG
Manufacture:
Silicon Labs
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
511DBA100M000AAG
Description:
XO-DIFFSE SINGLEFREQ OE_PIN1 0.1
In Stock
40 pcs On sales
Product Parameter
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply
3.3V
Type
XO (Standard)
Frequency Stability
±25ppm
Output
HCSL
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)
Series
Si511
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Ratings
Current - Supply (Max)
44mA
Function
Enable/Disable
Absolute Pull Range (APR)
Frequency
100MHz
Spread Spectrum Bandwidth
Part Status
Active
Current - Supply (Disable) (Max)
18mA