511BBA200M000AAG
Oscillators
Manufacturer No:
511BBA200M000AAG
Manufacture:
Silicon Labs
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
511BBA200M000AAG
Description:
XTAL OSC XO 200.0000MHZ LVDS SMD
In Stock
12 pcs On sales
Product Parameter
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Type
XO (Standard)
Voltage - Supply
3.3V
Output
LVDS
Frequency Stability
±25ppm
Series
Si511
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)
Ratings
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Function
Enable/Disable
Current - Supply (Max)
23mA
Frequency
200MHz
Absolute Pull Range (APR)
Packaging
Strip
Spread Spectrum Bandwidth
Part Status
Active
Current - Supply (Disable) (Max)
18mA