510EBA125M000AAG
Oscillators
Manufacturer No:
510EBA125M000AAG
Manufacture:
Silicon Labs
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
510EBA125M000AAG
Description:
XTAL OSC XO 125.0000MHZ LVPECL
In Stock
25 pcs On sales
Product Parameter
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Crystal
Package / Case
6-SMD, No Lead
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Type
XO (Standard)
Voltage - Supply
2.5V
Output
LVPECL
Frequency Stability
±25ppm
Series
Si510
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)
Ratings
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Function
Enable/Disable
Current - Supply (Max)
43mA
Frequency
125MHz
Absolute Pull Range (APR)
Packaging
Strip
Spread Spectrum Bandwidth
Part Status
Active
Current - Supply (Disable) (Max)
18mA