510ABA155M520BAG
Oscillators
Manufacturer No:
510ABA155M520BAG
Manufacture:
Silicon Labs
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
510ABA155M520BAG
Description:
XTAL OSC XO 155.5200MHZ LVPECL
Series
Si510
Height - Seated (Max)
0.050" (1.28mm)
Ratings
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Function
Enable/Disable
Current - Supply (Max)
43mA
Frequency
155.52MHz
Absolute Pull Range (APR)
Packaging
Strip
Spread Spectrum Bandwidth
Part Status
Active
Current - Supply (Disable) (Max)
18mA
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Crystal
Package / Case
6-SMD, No Lead
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Type
XO (Standard)
Voltage - Supply
3.3V
Output
LVPECL
Frequency Stability
±25ppm