CL21B473KBCNFNC
Ceramic Capacitors
Manufacturer No:
CL21B473KBCNFNC
Manufacture:
Samsung Electro-Mechanics
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
CL21B473KBCNFNC
Description:
CAP CER 0.047UF 50V X7R 0805
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Lead Spacing
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Series
CL
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)
Ratings
Voltage - Rated
50V
Features
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Packaging
Digi-Reel®
Height - Seated (Max)
Tolerance
±10%
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Lead Style
Temperature Coefficient
X7R
Capacitance
0.047µF