X9418YV24IZ-2.7
Data Acquisition - Digital Potentiometers
Manufacturer No:
X9418YV24IZ-2.7
Package:
24-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Datasheet:
X9418YV24IZ-2.7
Description:
IC DGT POT 2.5KOHM 64TAP 24TSSOP
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Interface
I²C
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Supplier Device Package
24-TSSOP
Tolerance
±20%
Temperature Coefficient (Typ)
±300ppm/°C
Memory Type
Non-Volatile
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ)
150
Part Status
Obsolete
Configuration
Potentiometer
Number of Taps
64
Package / Case
Base Part Number
X9418
Voltage - Supply
±2.7V ~ 5.5V