X9418YS24Z-2.7
Data Acquisition - Digital Potentiometers
Manufacturer No:
X9418YS24Z-2.7
Package:
24-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Datasheet:
X9418YS24Z-2.7
Description:
IC DGTL POT 2.5KOHM 64TAP 24SOIC
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Operating Temperature
0°C ~ 70°C
Tolerance
±20%
Temperature Coefficient (Typ)
±300ppm/°C
Package / Case
24-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Voltage - Supply
±2.7V ~ 5.5V