X9410WS24Z-2.7
Data Acquisition - Digital Potentiometers
Manufacturer No:
X9410WS24Z-2.7
Package:
24-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Datasheet:
X9410WS24Z-2.7
Description:
IC DGTL POT 10KOHM 64TAP 24SOIC
Part Status
Obsolete
Configuration
Potentiometer
Number of Taps
64
Package / Case
24-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Base Part Number
X9410
Voltage - Supply
±2.7V ~ 5.5V
Series
XDCP™
Resistance (Ohms)
10k
Features
Selectable Address
Number of Circuits
2
Interface
SPI
Operating Temperature
0°C ~ 70°C
Supplier Device Package
24-SOIC
Tolerance
±20%
Temperature Coefficient (Typ)
±300ppm/°C