X9410WS24IZ-2.7
Data Acquisition - Digital Potentiometers
Manufacturer No:
X9410WS24IZ-2.7
Manufacture:
Renesas Electronics America Inc.
Package:
24-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Datasheet:
X9410WS24IZ-2.7
Description:
IC DGTL POT 10KOHM 64TAP 24SOIC
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Interface
SPI
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tube
Supplier Device Package
24-SOIC
Tolerance
±20%
Temperature Coefficient (Typ)
±300ppm/°C
Memory Type
Non-Volatile
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ)
150
Part Status
Obsolete
Configuration
Potentiometer
Number of Taps
64
Package / Case
24-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Base Part Number
X9410
Taper
Linear
Voltage - Supply
±2.7V ~ 5.5V