X9269UV24IZ-2.7
Data Acquisition - Digital Potentiometers
Manufacturer No:
X9269UV24IZ-2.7
Package:
24-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Datasheet:
X9269UV24IZ-2.7
Description:
IC DGT POT 50KOHM 256TAP 24TSSOP
Package / Case
Voltage - Supply
2.7V ~ 5.5V
Series
XDCP™
Resistance (Ohms)
50k
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Supplier Device Package
24-TSSOP
Tolerance
±20%
Temperature Coefficient (Typ)
±300ppm/°C