X9269US24Z-2.7
Data Acquisition - Digital Potentiometers
Manufacturer No:
X9269US24Z-2.7
Package:
24-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Datasheet:
X9269US24Z-2.7
Description:
IC DGTL POT 50KOHM 256TAP 24SOIC
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Memory Type
Non-Volatile
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ)
300 (Max)
Package / Case
24-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Voltage - Supply
2.7V ~ 5.5V
Series
XDCP™
Resistance (Ohms)
50k
Operating Temperature
0°C ~ 70°C
Supplier Device Package
24-SOIC
Tolerance
±20%
Temperature Coefficient (Typ)
±300ppm/°C