M2122-3005-N
Board Spacers, Standoffs
Manufacturer No:
M2122-3005-N
Manufacture:
RAF Electronic Hardware
Datasheet:
M2122-3005-N
Description:
4.5MM HEX X 31MM X M3 THD
In Stock
250 pcs On sales
Product Parameter
Plating
Features
Material
Nylon
Part Status
Active
Length - Overall
1.408" (35.76mm)
Diameter - Inside
Diameter - Outside
0.177" (4.50mm) Hex
Type
Hex Standoff
Screw, Thread Size
M3x0.5
Color
Threaded/Unthreaded
Threaded
Gender
Male, Female
Between Board Height
1.220" (31.00mm)