1279-38-SS
Board Spacers, Standoffs
Manufacturer No:
1279-38-SS
Manufacture:
RAF Electronic Hardware
Datasheet:
1279-38-SS
Description:
3/4 RD X 1/4 X .380 ID
In Stock
222 pcs On sales
Product Parameter
Color
Threaded/Unthreaded
Unthreaded
Gender
Female, Female
Between Board Height
0.250" (6.35mm) 1/4"
Series
Weight
Plating
Features
Material
Stainless Steel
Part Status
Active
Length - Overall
0.250" (6.35mm) 1/4"
Diameter - Inside
0.380" (9.65mm)
Diameter - Outside
0.750" (19.05mm) 3/4"