PA4548.102NLT
Fixed Inductors
Manufacturer No:
PA4548.102NLT
Datasheet:
PA4548.102NLT
Description:
INDUCTOR 1.00 UH SMT 7.3 X 6.9
In Stock
2885 pcs On sales
Product Parameter
Type
Molded
Material - Core
Series
PA4548.XXXNLT
Size / Dimension
0.276" L x 0.260" W (7.00mm x 6.60mm)
Ratings
DC Resistance (DCR)
13.5mOhm Max
Features
Current - Saturation
14.5A
Q @ Freq
Current Rating (Amps)
9A
Height - Seated (Max)
0.094" (2.40mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Tolerance
±20%
Supplier Device Package
Inductance
1µH
Inductance Frequency - Test
100kHz