PA4345.241NLT
Fixed Inductors
Manufacturer No:
PA4345.241NLT
Datasheet:
PA4345.241NLT
Description:
FIXED IND 240NH 13A 7 MOHM SMD
In Stock
2858 pcs On sales
Product Parameter
DC Resistance (DCR)
7mOhm Max
Features
Current - Saturation
23A
Q @ Freq
Current Rating (Amps)
13A
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Tolerance
±20%
Supplier Device Package
Inductance
240nH
Inductance Frequency - Test
100kHz