PA4341.331NLT
Fixed Inductors
Manufacturer No:
PA4341.331NLT
Datasheet:
PA4341.331NLT
Description:
FIXED IND 330NH 20A 3.9 MOHM SMD
Inductance Frequency - Test
100kHz
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Nonstandard
Type
Molded
Material - Core
Series
PA4341.XXXNLT
Size / Dimension
0.299" L x 0.272" W (7.60mm x 6.90mm)
DC Resistance (DCR)
3.9mOhm Max
Features
Current - Saturation
32A
Q @ Freq
Current Rating (Amps)
20A
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Tolerance
±20%
Supplier Device Package
Inductance
330nH