PA4341.123NLT
Fixed Inductors
Manufacturer No:
PA4341.123NLT
Datasheet:
PA4341.123NLT
Description:
FIXED IND 12UH 3.3A 93 MOHM SMD
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Tolerance
±20%
Supplier Device Package
Inductance
12µH
Inductance Frequency - Test
100kHz
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Nonstandard
Type
Molded
Material - Core
Series
PA4341.XXXNLT
Size / Dimension
0.299" L x 0.272" W (7.60mm x 6.90mm)
DC Resistance (DCR)
93mOhm Max
Features
Current - Saturation
5.5A
Q @ Freq
Current Rating (Amps)
3.3A