PA4341.122NLT
Fixed Inductors
Manufacturer No:
PA4341.122NLT
Datasheet:
PA4341.122NLT
Description:
FIXED IND 1.2UH 10A 12 MOHM SMD
Series
PA4341.XXXNLT
Size / Dimension
0.299" L x 0.272" W (7.60mm x 6.90mm)
DC Resistance (DCR)
12mOhm Max
Features
Current - Saturation
20A
Q @ Freq
Current Rating (Amps)
10A
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Tolerance
±20%
Supplier Device Package
Inductance
1.2µH
Inductance Frequency - Test
100kHz