PA4341.103ANLT
Fixed Inductors
Manufacturer No:
PA4341.103ANLT
Manufacture:
Pulse Electronics Power
Package:
Nonstandard
Datasheet:
PA4341.103ANLT
Description:
INDUCTOR 10 UH SMT 7.6 X 6.9
In Stock
1175 pcs On sales
Product Parameter
Tolerance
±20%
Supplier Device Package
Inductance
10µH
Frequency - Self Resonant
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100kHz
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Nonstandard
Type
Molded
Material - Core
Series
PA4341.XXXANLT
Size / Dimension
0.280" L x 0.260" W (7.10mm x 6.60mm)
Ratings
AEC-Q200
DC Resistance (DCR)
68mOhm Max
Features
Current - Saturation
5.5A
Q @ Freq
Current Rating (Amps)
4A
Packaging
Digi-Reel®
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)
Shielding
Shielded
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C