PA4309.104NLT
Fixed Inductors
Manufacturer No:
PA4309.104NLT
Datasheet:
PA4309.104NLT
Description:
FIXED IND 100UH 3.5A 405 MOHM
Height - Seated (Max)
0.276" (7.00mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Tolerance
±20%
Supplier Device Package
Inductance
100µH
Inductance Frequency - Test
100kHz
Type
Wirewound
Material - Core
Series
PA4309.XXXNL
Size / Dimension
0.504" L x 0.504" W (12.80mm x 12.80mm)
Ratings
DC Resistance (DCR)
405mOhm Max
Current Rating (Amps)
3.5A