PA3784.121HL
Fixed Inductors
Manufacturer No:
PA3784.121HL
Manufacture:
Pulse Electronics Power
Package:
Nonstandard
Datasheet:
PA3784.121HL
Description:
FIXED IND 120NH 70A 0.18 MOHM
Series
PA3784.XXXHL
Size / Dimension
0.394" L x 0.315" W (10.00mm x 8.00mm)
Ratings
DC Resistance (DCR)
0.18mOhm
Features
Current - Saturation
94A
Q @ Freq
Current Rating (Amps)
70A
Packaging
Tray
Height - Seated (Max)
0.315" (8.00mm)
Shielding
Unshielded
Operating Temperature
-40°C ~ 130°C
Tolerance
±10%
Supplier Device Package
Inductance
120nH
Frequency - Self Resonant
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100kHz