PE-0805CM821JTT
Fixed Inductors
Manufacturer No:
PE-0805CM821JTT
Datasheet:
PE-0805CM821JTT
Description:
FIXED IND 820NH 200MA 2.35 OHM
In Stock
7074 pcs On sales
Size / Dimension
0.090" L x 0.066" W (2.29mm x 1.68mm)
Series
0805CM
DC Resistance (DCR)
2.35Ohm Max
Q @ Freq
23 @ 50MHz
Current Rating (Amps)
200mA
Packaging
Digi-Reel®
Height - Seated (Max)
0.062" (1.58mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Tolerance
±5%
Inductance
820nH
Frequency - Self Resonant
215MHz
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
50MHz