PE-0805CM680JTT
Fixed Inductors
Manufacturer No:
PE-0805CM680JTT
Datasheet:
PE-0805CM680JTT
Description:
FIXED IND 68NH 500MA 180 MOHM
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Package / Case
Size / Dimension
0.090" L x 0.066" W (2.29mm x 1.68mm)
Series
0805CM
DC Resistance (DCR)
180mOhm Max
Q @ Freq
60 @ 500MHz
Current Rating (Amps)
500mA
Packaging
Cut Tape (CT)
Height - Seated (Max)
0.062" (1.58mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Tolerance
±5%
Supplier Device Package
Inductance
68nH
Frequency - Self Resonant
1.35GHz
Part Status
Discontinued at Digi-Key
Inductance Frequency - Test
200MHz