PE-0805CD152GTT
Fixed Inductors
Manufacturer No:
PE-0805CD152GTT
Manufacture:
Pulse Electronics Network
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
PE-0805CD152GTT
Description:
FIXED IND 1.5UH 100MA 5 OHM SMD
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Material - Core
Ceramic
Type
Wirewound
Size / Dimension
0.090" L x 0.066" W (2.29mm x 1.68mm)
Series
0805CD
DC Resistance (DCR)
5Ohm Max
Ratings
Current - Saturation
Q @ Freq
20 @ 50MHz
Current Rating (Amps)
100mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Height - Seated (Max)
0.062" (1.58mm)
Shielding
Unshielded
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Tolerance
±2%
Supplier Device Package
0805 (2012 Metric)
Inductance
1.5µH
Frequency - Self Resonant
200MHz
Part Status
Last Time Buy
Inductance Frequency - Test
25MHz