PE-0603CD5N1JTT
Fixed Inductors
Manufacturer No:
PE-0603CD5N1JTT
Datasheet:
PE-0603CD5N1JTT
Description:
FIXED IND 5.1NH 700MA 108 MOHM
In Stock
10675 pcs On sales
Product Parameter
Size / Dimension
0.071" L x 0.049" W (1.80mm x 1.24mm)
DC Resistance (DCR)
108mOhm Max
Q @ Freq
20 @ 250MHz
Current Rating (Amps)
700mA
Height - Seated (Max)
0.040" (1.02mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Tolerance
±5%
Inductance
5.1nH
Frequency - Self Resonant
5.7GHz
Inductance Frequency - Test
250MHz