PE-0603CD4N3GTT
Fixed Inductors
Manufacturer No:
PE-0603CD4N3GTT
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
PE-0603CD4N3GTT
Description:
FIXED IND 4.3NH 700MA 102 MOHM
Size / Dimension
0.071" L x 0.049" W (1.80mm x 1.24mm)
Series
0603CD
DC Resistance (DCR)
102mOhm Max
Q @ Freq
20 @ 250MHz
Current Rating (Amps)
700mA
Height - Seated (Max)
0.040" (1.02mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Tolerance
±2%
Supplier Device Package
0603 (1608 Metric)
Inductance
4.3nH
Frequency - Self Resonant
6GHz
Part Status
Obsolete
Inductance Frequency - Test
250MHz