PE-0603CD240JTT
Fixed Inductors
Manufacturer No:
PE-0603CD240JTT
Datasheet:
PE-0603CD240JTT
Description:
FIXED IND 24NH 600MA 200 MOHM
Packaging
Tape & Reel (TR)
Height - Seated (Max)
0.040" (1.02mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Tolerance
±5%
Supplier Device Package
0603 (1608 Metric)
Inductance
24nH
Frequency - Self Resonant
2.65GHz
Inductance Frequency - Test
250MHz
Size / Dimension
0.071" L x 0.049" W (1.80mm x 1.24mm)
Series
0603CD
DC Resistance (DCR)
200mOhm Max
Q @ Freq
35 @ 250MHz
Current Rating (Amps)
600mA