PE-0603CD201GTT
Fixed Inductors
Manufacturer No:
PE-0603CD201GTT
Datasheet:
PE-0603CD201GTT
Description:
FIXED IND 200NH SMD
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Q @ Freq
25 @ 100MHz
Height - Seated (Max)
0.040" (1.02mm)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Shielding
Unshielded
Supplier Device Package
0603 (1608 Metric)
Tolerance
±2%
Frequency - Self Resonant
900MHz
Inductance
200nH
Inductance Frequency - Test
250MHz
Size / Dimension
0.071" L x 0.049" W (1.80mm x 1.24mm)