PE-0603CD150JTT
Fixed Inductors
Manufacturer No:
PE-0603CD150JTT
Datasheet:
PE-0603CD150JTT
Description:
FIXED IND 15NH 700MA 170 MOHM
In Stock
3270 pcs On sales
Product Parameter
Q @ Freq
30 @ 250MHz
Current Rating (Amps)
700mA
Height - Seated (Max)
0.040" (1.02mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Tolerance
±5%
Inductance
15nH
Frequency - Self Resonant
4GHz
Inductance Frequency - Test
250MHz
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Material - Core
Ceramic
Size / Dimension
0.071" L x 0.049" W (1.80mm x 1.24mm)
DC Resistance (DCR)
170mOhm Max