PE-0603CD130GTT
Fixed Inductors
Manufacturer No:
PE-0603CD130GTT
Datasheet:
PE-0603CD130GTT
Description:
FIXED IND 13NH 700MA 110 MOHM
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Tolerance
±2%
Supplier Device Package
0603 (1608 Metric)
Inductance
13nH
Frequency - Self Resonant
3.6GHz
Inductance Frequency - Test
250MHz
Size / Dimension
0.071" L x 0.049" W (1.80mm x 1.24mm)
Series
0603CD
DC Resistance (DCR)
110mOhm Max
Q @ Freq
38 @ 250MHz
Current Rating (Amps)
700mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Height - Seated (Max)
0.040" (1.02mm)