PE-0603CD100GTT
Fixed Inductors
Manufacturer No:
PE-0603CD100GTT
Manufacture:
Pulse Electronics Network
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
PE-0603CD100GTT
Description:
FIXED IND 10NH 700MA 130 MOHM
In Stock
8652 pcs On sales
Product Parameter
Inductance
10nH
Frequency - Self Resonant
4.8GHz
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
250MHz
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Material - Core
Ceramic
Type
Wirewound
Size / Dimension
0.071" L x 0.049" W (1.80mm x 1.24mm)
Series
0603CD
DC Resistance (DCR)
130mOhm Max
Ratings
Current - Saturation
Q @ Freq
30 @ 250MHz
Current Rating (Amps)
700mA
Packaging
Digi-Reel®
Height - Seated (Max)
0.040" (1.02mm)
Shielding
Unshielded
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Tolerance
±2%