PE-0402CD240GTT
Fixed Inductors
Manufacturer No:
PE-0402CD240GTT
Datasheet:
PE-0402CD240GTT
Description:
FIXED IND 24NH 400MA 300 MOHM
Q @ Freq
26 @ 250MHz
Current Rating (Amps)
400mA
Height - Seated (Max)
0.024" (0.61mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Tolerance
±2%
Inductance
24nH
Frequency - Self Resonant
2.7GHz
Inductance Frequency - Test
250MHz
Size / Dimension
0.047" L x 0.026" W (1.19mm x 0.66mm)
DC Resistance (DCR)
300mOhm Max