PE-0402CD190JTT
Fixed Inductors
Manufacturer No:
PE-0402CD190JTT
Datasheet:
PE-0402CD190JTT
Description:
FIXED IND 19NH 480MA 202 MOHM
Q @ Freq
26 @ 250MHz
Current Rating (Amps)
480mA
Height - Seated (Max)
0.024" (0.61mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Tolerance
±5%
Inductance
19nH
Frequency - Self Resonant
3.04GHz
Inductance Frequency - Test
250MHz
Size / Dimension
0.047" L x 0.026" W (1.19mm x 0.66mm)
DC Resistance (DCR)
202mOhm Max