PE-0402CD150JTT
Fixed Inductors
Manufacturer No:
PE-0402CD150JTT
Datasheet:
PE-0402CD150JTT
Description:
FIXED IND 15NH 560MA 172 MOHM
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Tolerance
±5%
Inductance
15nH
Frequency - Self Resonant
3.28GHz
Inductance Frequency - Test
250MHz
Size / Dimension
0.047" L x 0.026" W (1.19mm x 0.66mm)
DC Resistance (DCR)
172mOhm Max
Q @ Freq
26 @ 250MHz
Current Rating (Amps)
560mA
Height - Seated (Max)
0.024" (0.61mm)