PE-0402CD110JTT
Fixed Inductors
Manufacturer No:
PE-0402CD110JTT
Datasheet:
PE-0402CD110JTT
Description:
FIXED IND 11NH 640MA 120 MOHM
Inductance Frequency - Test
250MHz
Size / Dimension
0.047" L x 0.026" W (1.19mm x 0.66mm)
DC Resistance (DCR)
120mOhm Max
Q @ Freq
26 @ 250MHz
Current Rating (Amps)
640mA
Height - Seated (Max)
0.024" (0.61mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Tolerance
±5%
Supplier Device Package
Inductance
11nH
Frequency - Self Resonant
3.68GHz