PE-0402CD100GTT
Fixed Inductors
Manufacturer No:
PE-0402CD100GTT
Manufacture:
Pulse Electronics Network
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
PE-0402CD100GTT
Description:
FIXED IND 10NH 480MA 195 MOHM
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Ratings
Current - Saturation
Q @ Freq
21 @ 250MHz
Current Rating (Amps)
480mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Height - Seated (Max)
0.024" (0.61mm)
Shielding
Unshielded
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Tolerance
±2%
Supplier Device Package
0402 (1005 Metric)
Inductance
10nH
Frequency - Self Resonant
3.9GHz
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
250MHz
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Material - Core
Ceramic
Type
Wirewound
Size / Dimension
0.047" L x 0.026" W (1.19mm x 0.66mm)
Series
0402CD
DC Resistance (DCR)
195mOhm Max