ERZ-V14D331
TVS - Varistors, MOVs
Manufacturer No:
ERZ-V14D331
Package:
Disc 14mm
Datasheet:
ERZ-V14D331
Description:
VARISTOR 330V 6KA DISC 14MM
Varistor Voltage (Typ)
330V
Capacitance @ Frequency
580pF @ 1kHz
Package / Case
Disc 14mm
Current - Surge
6kA
Maximum AC Volts
210V
Maximum DC Volts
270V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max)
363V
Energy
115J
Varistor Voltage (Min)
297V