ERZ-E11A221
TVS - Varistors, MOVs
Manufacturer No:
ERZ-E11A221
Package:
Disc 13mm
Datasheet:
ERZ-E11A221
Description:
VARISTOR 220V 6KA DISC 13MM
In Stock
3000 pcs On sales
Product Parameter
Maximum DC Volts
180V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Max)
242V
Energy
78J
Varistor Voltage (Min)
198V
Varistor Voltage (Typ)
220V
Capacitance @ Frequency
660pF @ 1kHz
Package / Case
Disc 13mm
Current - Surge
6kA
Maximum AC Volts
140V