ERZ-E05A271
TVS - Varistors, MOVs
Manufacturer No:
ERZ-E05A271
Manufacture:
Panasonic Electronic Components
Package:
Disc 7mm
Datasheet:
ERZ-E05A271
Description:
VARISTOR 270V 1.2KA DISC 7MM
In Stock
10268 pcs On sales
Product Parameter
Varistor Voltage (Max)
303V
Energy
18J
Varistor Voltage (Min)
247V
Series
ZNR®
Varistor Voltage (Typ)
270V
Packaging
Bulk
Capacitance @ Frequency
150pF @ 1kHz
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
Disc 7mm
Current - Surge
1.2kA
Maximum AC Volts
175V
Maximum DC Volts
225V
Number of Circuits
1
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)