ERT-J1VT302J
Temperature Sensors - NTC Thermistors
Manufacturer No:
ERT-J1VT302J
Manufacture:
Panasonic Electronic Components
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
ERT-J1VT302J
Description:
THERMISTOR NTC 3KOHM 4500K 0603
In Stock
5557 pcs On sales
Product Parameter
B25/85
4450K
Resistance in Ohms @ 25°C
3k
Series
ERT-J
B25/100
Packaging
Digi-Reel®
Part Status
Active
Power - Max
100mW
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
0603 (1608 Metric)
B Value Tolerance
±2%
B0/50
Length - Lead Wire
4500K
Resistance Tolerance
±5%
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C